banner75
banner96

Ekotec Enerji İthalat İhracat Paz. San. ve Tic. Lt

Ekotec Enerji İthalat İhracat Paz. San. ve Tic. Lt
Sektör Sıhhi Tesisatçılar
İlan Tarihi 2 yıl önce
Firma No 440
Telefon 0264 211 53 28
Faks 0264 211 53 29
Web Sitesi https://ekotec.com.tr
Adres Çaykışla Mah. D-100 yanyol Cad. No: 272
İl/İlçe Erenler / Sakarya
Firma Hakkında

1999 yılından beri Ekotec yenilenebilir enerji sektöründe çalışmalar yapmaktadır. Avusturya’da konut ısıtma soğutma konusunda hizmet veren Ekotec, Avrupa’ daki yenilenebilir enerji eğitimlerini Türkiye’ ye taşımak ve ülkemizin ısıtma soğutma sektöründe Avrupa deneyimi ile önemli oyuncusu olmak için yola çıkmıştır. Ağustos 2009 yılında Sakarya’ da Ekotec Enerji İthalat İhracat Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak kurulmuştur.

Ekotec Enerji kurulduğu sene itibariyle kendi markasının patentini alarak daima kendi markasıyla üretim ve satışı hedeflemiştir. İklimlendirme sektörüne yönelik hava kaynaklı ısı pompası, su kaynaklı ısı pompası, toprak kaynaklı ısı pompası, sudan havaya ısı pompası vb. ihtiyaçların yurt dışından Ekotec markalı fason üretim yaptırılmıştır. 18 yıllık sektörel deneyimi ile kalitesi kanıtlanmış ısı pompalarını müşterilerine sunarak kurduğumuz yerlere konfor getiriyoruz.

Tecrübe ve sektördeki bilgisine güvenen Ekotec gelen taleplerinde fazla olmasından dolayı 2014 ilk yarı yılında ar-ge çalışmalarını tamamlayıp Türkiye’ de ilk yerli üretim ısı pompasını üretmiştir. Tamamlanan yerli üretim monoblok sudan havaya ısı pompaları alışveriş merkezleri, tavuk çiftlikleri, fabrikaların, seraların, okulların, hastahanelerin, otellerin, vb. geniş mekanlı yerlerin ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılamaktadır. Isı pompaları içinde sadece sudan havaya ısı pompası gazın sıcaklığını yada soğukluğunu ortama direk üflediği için en verimli cihazlarıdır.

2014 yılının ikinci yarıyılında ise konutlar ve iş yerleri için su ve toprak kaynaklı ısı pompası üretilmiştir. Su ve toprak kaynaklı ısı pompaları ısıtma, soğutma ve sıcak su imkanı sağladığı için en uygun kullanım konutlar ve iş yerleridir. Su ve toprak kaynaklı ısı pompası iklim şartları sert olan bölgelerde kullanıldığı için iklimi ılıman olan bölgelerde su ve toprak kaynaklı ısı pompası kullanmak artı maliyetler çıkaracağı için hava kaynaklı ısı pompası ılıman bölgeler için en doğru seçim olacaktır. Yenilenebilir enerji kullanımını arttırmak için hava kaynaklı ısı pompasının ar-ge çalışmaları da tamamlandıktan sonra Ekotec’ in yerli üretim ürün grubuna girmiştir.

Daima kendini yenileyen ve geliştiren Ekotec Enerji ar-ge çalışmalarıyla sürekli ürün gamına yeni ürünler eklemiş ve ürünlerini her zaman yenileyip daha işlevli hale getirmiştir. Konut, iş yeri, alışveriş merkezi, fabrika, sera, okul, hastane, tavuk çiftliği vb. yerlerin iklimlendirme sorununu yerli üretim farkıyla çözmüştür. Dışa bağımlılığı azaltmak ülkemizin iklimlendirme eksiklerini gidermek her zaman prensibimiz olmuş ve piyasada ki meyve sebze kurutma makinalarının eksikliği izlendi. 1 buçuk yıl süren ar-ge çalışmalarının sonucunda meyve sebze kurutucu ısı pompası üretilmiştir. Piyasadakilerin aksine yenilenebilir enerji kullanarak tamamen elektrikle çalışan bir cihaz olmayıp elektrik maliyetini düşürmektedir. Daha profesyonel hale getirilen cihazlarımız PLC ekran kullanılarak kullanıcıya kullanım kolaylığı vermiştir.

Ekotec ISO 9001:2008 belgesini alarak kendi kalitesini kanıtlamıştır. Ayrıca Sanayi Sicil Belgesi’ ni alarakta yerli üretim ısı pompası üretiminde Türkiye’de ilke imza atmıştır.

banner87