Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü tarafından 6’ıncı sezonu düzenlenen “Project Fikirler Yarışıyor” etkinliğinde dereceye giren projeler belirlendi.

Dört gün boyunca birbirinden başarılı projelerin yarıştığı etkinliğin final töreni 30 Mayıs Perşembe günü Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Project ı Fikirler Yarışıyor” etkinliğinde bu sezon “Halkla İlişkiler”, “Kurumsal İletişim” ve “Etkinlik Yönetimi” kategorilerinde toplam 47 proje yarıştı.

Ödüller açıklanmadan önce söz alan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Soylu konuşmasının başında bu sezon çok güzel projelerin yarıştığını, etkinliği mümkün olduğunca Denizli’deki firmalarla yapıldığını, oldukça güzel dönüşler alındığını ve birçok firma ve STK temsilcinin etkinliğin kapanış programına katıldığını ifade etti. Prof. Dr. Ali Soylu sözlerine şöyle devam etti: “Yarışmak heyecan verici bir şey ve biz bu yarışma formatını 6 sezondur devam ettiriyoruz. Bu etkinlik bize bir ilham verdi ve artık ulusal düzeyde yapılan yarışmalara da katılabiliyor duruma geldik. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, TRT ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin düzenlediği yarışmalar var. Bu sene dört projemizle hem Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin hem de TRT’nin düzenlediği yarışmalara katılıyoruz. 2015 yılında Aydın Doğan Vakfı’nın düzenlediği yarışmada ödül almıştık. Umuyorum bu yıl da güzel ödüller alacağız.”

Konuşmasının devamında yapay zekânın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Ali Soylu yapay zekâ okuryazarlığının alanda gündeme gelmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Ali Soylu: “Her sektörde yapay zekânın kendilerini nasıl etkileyeceği konuşuluyor. Bizim de yapay zekânın bize ne gibi etki edeceğini düşünmemiz gerekiyor. Yeni mezun olacak öğrencilerin bu konuyu dikkate almalarını ve kendilerini geliştirmelerini tavsiye diyorum. Mesleki anlamda başarılı olmak için yapay zekânın nasıl çalıştığını ne gibi donanımlara sahip olunması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Mezun olacak öğrencilerimize şimdiden hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Prof. Dr. Ali Soylu desteklerinden dolayı etkinliğin sponsoru firma adına insan kaynakları müdürü Tuğba Çelebi Akın’a teşekkür plaketi takdim etti. Etkinlikte dereceye giren projeler açıklanmadan önce etkinliğe destek veren diğer kurum temsilcilerine, emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür plaketleri takdim edildi.

Prof. Dr. Ali Soylu’nun konuşmasının arından 3 kategoride dereceye giren projelerin isimleri açıklandı. Kurumsal İletişim proje kategorisinde birinci Yenilik Ajans-Fanta Projesi, ikinci Venüs Ajans-Doğan Holding Projesi, üçüncü SD Ajans-Petrol Ofisi Projesi oldu. Etkinlik Yönetimi proje kategorisinde birinci SOAT Ajans-Pamukkale Film Festivali Projesi, ikinci Prime Ajans-Pamukkale Üniversitesi Altın Traverten Ödül Töreni Projesi, üçüncü Communication Ajans-Uluslararası Gazetecilik Okulu Projesi oldu. Halkla İlişkiler proje kategorisinde birinci Maraton Ajans-Yavuzçehre Projesi, ikinci Haddur Ajans-İnogarden Projesi, üçüncü Yenilikçi Ajans Little Gusto Projesi oldu.

Kaynak: iha