İlliminati, Tapınak Şövalyeleri gibi terimlere aşina olmuşken, bu yazımızda son yıllarda sıkça duyduğumuz Evanjelizm terimini inceleyelim. Evanjelizm terimi; Amerika Birleşik Devletleri ‘nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması, başta ülkemiz olmak üzere dünya kamuoyundan yükselen tepkilerle dilden dile dolaşarak gündemin en üst sıralarına çıkmıştır.

Evanjelizm sözcük olarak kutsal kitaba yönelmek anlamını taşıyor. Bu kelimenin kaynağı Yunanca olan Evangelion’dan gelmekte ve müjde anlamını taşımaktadır. Günümüzde ise Evanjelizm terimi ABD’de Hristiyan toplumunun en tutucu kanadını ifade ediyor. Evanjelizm inancına bağlı olan Evanjelik diye adlandırılan bu kesim, aynı zamanda Yahudilere ve Siyonizme ilginç derecede bağlılar. Çünkü Yahudilerin “Tanrının Seçilmiş Halkı” olduğuna inanıyorlar. Bu yüzden Yahudilerin menfaatleri için çalışıyorlar.

Evanjeliklere göre Kutsal Topraklar tamamıyla Yahudilere ait ve Mesih’in gelişi ile birlikte Yahudiler tamamıyla dünyaya egemen olacaklar. Kutsal Topraklar olarak kabul ettikleri yerlerin içerisinde ülkemiz Türkiye’nin de bir kısmı bulunmaktadır. İsrail’le dostluk ve müttefikliği savunan ve uygulayan partilerin kime hizmet ettiklerini anlayabiliyor musunuz? Ayrıca Lozan barış anlaşmasına imza atmayan ABD’nin de müttefikimiz (?!...) ve dostumuz olduğunu hatırlarsanız, dış politikamızın rotasının ne kadar yanlış olduğunu idrak edeceksiniz umarım.

Evanjelizm hangi amaçlara hizmet eder?

Evanjelik inancına göre Tanrı’nın planı şu: Yahudiler Tanrının seçilmiş halkı ve dünyaya bir gün egemen olacaklar. Bu yolda Yahudilerin menfaatlerini savunan Evanjelikler bu dünyada değil, ancak öbür tarafta cennet ile mükafatlandırılacaklar. Tanrının diğer dinlerdeki inananlar içinse hiçbir planı yok. Yahudiler sözde vaat edilmiş topraklara dönüp öncelikle Büyük İsrail’i kuracaklar. İsrail kurulduğu için, şimdi topraklarının genişletilmesi projesi var. Suriye ve İran başta olmak üzere Ortadoğu’daki gelişmelere, birçok büyük devletin burayı savaş alanına çevirmesi gibi etkenlere baktığımızda dünyadaki Evanjelik sayısının azımsanmayacak kadar fazla olduğu söylenebilir. 2004 yılının verilerine göre dünyada 500 milyonu aşkın Evanjelik olduğu tahmin ediliyor.

Büyük İsrail kurulacak ve 7 yıl süren kaos ortamı oluşacak. Bu dönemde Yecüc Mecüc orduları tarafından İsrail işgal edilecek, ABD ve İngiltere İsrail’e yardım elini uzatacak. İsa Mesih yeryüzüne inecek ve onun önderliğindeki Yahudiler ve Evanjelikler, diğer bütün insanlar ve onların önderi olacak Deccal’ı Megiddo Tepesi ( bugün Küdüs’ün güneyindeki Megiddo ovasında) Armageddon savaşında yenilgiye uğratacak. Daha sonra kıyamet kopacak ve İsa Mesih’e iman edenler cennete yükselecek.

Sonuç olarak İsa’nın yeryüzüne inmesi için bu sapkın inanışta yer alan alametlerin sırasıyla gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu yüzden Evanjelikler üstün caba harcıyor. Amerika’nın Küdüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu olayı bizzat Trump’a sordum, olayın arakasında Evanjelikler var demesi dünyada şu an yaşanan gelişmeleri ve Evanjelizm’in dünya siyasetine olan etkisini bize özetliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.