Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YILMAZ ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamında, Erenler Belediye Başkanı Şenol DİNÇ ve Başkan Yardımcıları belediye personelini toplayarak gerekli çalışmaların ivedilikle yapılmasını söyledi.

Personele hitabetine göreve başladıkları günden bu yanda yapılanları ve personel yapılanmasını anlatarak başlayan Başkan DİNÇ şunları kaydetti; “Göreve başladığımız günden bu yana Erenler Belediyesi Ailesi kavramını hep birlikte oturttuğumuzu düşünüyorum. Ben seçilmiş bir başkanım fakat sizlerin de abisiyim. Bunu böyle bilmenizi isterim. Kanun ve nizam çerçevesinde çalışmaya devam ederken, aynı zamanda her türlü probleminizi de Şenol abinize iletebilirsiniz. Halkın içinden geliyorum. Bu yüzden otobüse biniyorum, bu yüzden kahveye gidip sohbet muhabbet ediyorum, bu yüzden hiçbir ayrımcılık talep etmeden her bir vatandaşımız gibi günlük rutinlerimi gerçekleştiriyorum. Belediye Başkanlığı’nın vermiş olduğu yetki ve kapsamı mesai saatleri içinde tabii ki kullanıyorum. Bundan ötürü tasarruf tedbirleri çokta alışık olmadığımız bir şey değil. Bunu da belirtmek isterim. Ayrıca yapacağımız projelerimiz konusunda da Erenler’li vatandaşlarımız müsterih olsun, tedbirler kapsamında yapılacak projelerimizi de ona göre planlıyoruz.”

TASARRUF TEDBİRLERİNİ UYGULAMAK BİZLER ÜZERİNDE HAYATİ BİR GÖREVDİR

 

Konuşmalarını tamamlayarak Başkan Yardımcısı Banu YEŞİL ve Yusuf SÖĞÜTDELEN’e mikrofonu devreden Başkan DİNÇ, tüm personeline teşekkür etti. Tasarruf tedbirleri kapsamında personellerin neler yapması gerektiğini anlatan Başkan Yardımcıları Banu YEŞİL ve Yusuf SÖĞÜTDELEN personellerin evlerinde nasıl tasarruf ediyorlarsa belediyede de aynı hassasiyeti gösterilmesini rica ederek, araçlardan, malzeme kullanımına demirbaşların sağlıklı kullanılmasından, zamanın verimli kullanılmasına kadar birçok alanda yapılacakları detaylıca anlattı. Toplantı sonunda personellerin görüşlerini alan Başkan Yardımcıları, önümüzdeki süreçte de hem gelir arttırıcı faaliyetlerin yoğunlaşacağını hem de tasarruf tedbirlerinin daha etkin gerçekleştirileceğini belirtti.

Ekran Görüntüsü 2024 05 14 113920Ekran Görüntüsü 2024 05 14 113907

Editör: Haber Merkezi