Efeler Belediyesi’nin öğrencilere okul dışı eğitim desteği sunduğu EFESEM Akademili gençler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi sınav kaygısıyla başa çıkmak için düzenlenen seminere katıldı.

8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi EFESEM Akademi’de eğitim alan gençlere sınav stresi ve kaygısıyla başa çıkabilmeleri amacıyla eğitim verildi.

Belediyeye ait Adnan Menderes Mahallesi Kitap Kafe’de düzenlenen etkinlikte, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Aydın İl Temsilcisi Süleyman Çokay, öğrenciler ile buluştu. Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılması konusunda gençlere önemli bilgiler aktaran Çokay, daha başarılı bir sınav geçirmeleri için öğrencilere ipuçları vererek motivasyonlarını yükseltti.

Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin’i temsilen öğrencilerle bir araya gelen Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Ulusal burada yaptığı konuşmada, “Başkanımız yoğun programı nedeniyle sizlerle birlikte olamadı. Her birinize ayrı ayrı başarılar diliyor” dedi. Ulusal konuşmasının devamında, “Dernek temsilcimiz Süleyman Çokay’a teşekkür ediyorum. Eminim verdiği bilgiler sayesinde sınavda başarı oranınız yükselecek. Siz gençler bu ülkenin yarınlarısınız. Bilgili ve eğitimli bir gelecek hepimizin yarınlara umutla bakmasını sağlıyor. Hepinize çok güveniyoruz. Emeklerinizin karşılığını almanız ve hayallerinize ulaşmanız en büyük dileğimiz. Başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha