Dikbayır, Perşembe günü tüm sorulara cevap vereceğini ve Sakarya'daki seçmenlerini utandıracak bir davranışta bulunmadığını ifade etti. Kendisinin istifa etmeyi düşünmediğini, Sakarya'da İl yönetimi ile yapılan toplantının ardından sorunun çözüleceğini umduğunu ancak bazı arkadaşlarının görevden alındığını söyledi.

Yaşanan olayları sonuna kadar takip edeceğini ve partinin Genel Başkanı'nın dedikodularla boğulduğunu dile getirdi. Kendisinin Genel Başkan ile akrabalık bağı olmadığını, siyasetin öfke ve sinirle yapılamayacağını vurguladı. Kendisine atılan iftiraların hiçbirini kabul etmediğini, eğer iftiraların biri doğru çıkarsa milletvekilliğinden istifa edeceğini ve dokunulmazlığının kaldırılmasını talep ettiğini belirtti. Hesapların incelenmesini istediğini ve dedikodularla ortamın kirletildiğini söyledi.

Kendisinden para istendiğini ancak vermediğini, partinin parası olup olmadığını sorguladığını ifade etti. Meral Akşener ile üç ay önce yüz yüze görüştüğünü ve kendisine bir mesaj gönderdiğini, ancak mesajına dönüş olmadığını belirtti. Disiplinle ilgili bir bilgi almadığını ve yaşanan olaylar karşısında utanç duyduğunu ifade etti. Kendisine yapılan suçlamaların ispatını beklediğini ve partinin içindeki durumun kaynayan bir durum olduğunu dile getirdi.

1fa4a566-f924-437d-8151-421380948ce7