Adapazarı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Hakları Macera Parkının açılışı gerçekleşti. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu çocuklarla ilgili hedefledikleri projeleri bir bir hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Açılışta-konuşan Işıksu, “ Adapazarı’mızın 84 mahallesinin her sokağında olmak için gayret ettiğimiz, başardığımız, aşkla çalıştığımız ve istişareyi hiç bırakmadığımız bir çalışma döneminin son çeyreğindeyiz. Şehrin Kalbi Adapazarı’mıza yakışan eser ve hizmetleri sizlerle başarıyoruz. Başarı eğer varsa çok kıymetli hemşerilerimize aittir” dedi.

PROJELER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR

Işıksu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “‘Adapazarı’mızı çok seviyoruz’ sloganıyla başlattığımız kıymetli yolculuğumuzda Adapazarı’mız için her alanda örnek projeleri birer birer hayata geçirerek devam ediyoruz. Adapazarı’nın aidiyetine yönelik daha da güçlendirdiğimiz çalışmalarla birlikte altyapı, üstyapı, millet evleri, kültür sanat ve sosyal tesisler çalışmalarıyla kültürel ve sosyal etkinliklerimizi içeren geniş kapsamlı ve nitelikli sosyal projelerimizi bir bir tamamlayarak ‘Adapazarı’mızda işler yolunda’ sloganının hayat bulmasını sağladık.

“ADAPAZARI’NDA HAYAT VAR”

Ada Hayat projemizle şehrin kalbinde hızla devam ettiğimiz yerinde kentsel dönüşüm çalışmasıyla ‘Adapazarı’nda hayat var’ diyor ve hayata geçirdiğimiz tüm eser ve hizmetlerin Adapazarı’na değer olduğuna inanıyoruz.

“ADAPAZARI’NA ÇOK YAKIŞTI”

Şeker Mahallesi Çocuk hakları Sokağı ile çocuk dostu şehir unvanına kavuştuk. Bu proje seçim vaatlerimizin de aralarında yer arıyordu. Çocuk hakları projemizin kapsamını genişleterek Karaman çocuk hakları sokağı, 15 Temmuz Camili çocuk hakları adası, Hızır Tepe çocuk hakları bahçesi ve burada hep birlikte olduğumuz tuzla mahallesi çocuk hakları macera parkını da hayata geçirmiş olduk.  Ayrıca 15 Temmuz Camili mahallemize Yeşil Bayraktar Kreş ve Gündüz Bakım evlerini kazandırdık. Hedeflerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Tuzla Mahallesi Macera Parkı Adapazarı’mıza çok yakıştı diyerek hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

ÇOCUKLAR ÖZEL HİSSEDİYOR

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, "Çocuklar yalan dünyanın en tatlı meyvesi. Adapazarı sınırları içinde 5. Mekân bu. Çocuklar ve aileler çok mutlu olacak. Çocuklar kendilerini çok özel hissediyor böyle projelerde. Mutlu Işıksu ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

Programa Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun yanı sıra; Ak Parti Milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya, meclis üyeleri, kurumların il müdürleri, SATSO Başkan Vekili, Ak Parti İl yardımcıları, İlçe başkanları, MHP ilçe başkanları, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. Açılışın devamında Atabek ve Işıksu tarafından çocuklara pamuk şeker ikramı yapıldı. Program çeşitli etkinliklerle devam etti.

PARK-8PARK-7PARK-6PARK-5PARK-4PARK-3PARK-2PARK-1

Haber: Rabia Uçar