11 yıl sonra 1. Ligde mücadele edecek olan Sakaryaspor’da iyi bir takım kurulması için düğmeye basıldı. İç transfer ile dış transferi aynı anda tamamlamayı planlayan Yeşil-Siyahlılarda mevcut oyuncularla da görüşmelerin başladığı bilgisi alınırken en büyük destek yine Başkan Ekrem Yüce’den.

BAŞKAN YÜCE’DEN 50 MİLYON TL


Son yıllarda sürekli Play-Off’ta üzülen ancak bu sezon direk şampiyon olarak TFF 1.Ligine ayak basan Sakaryaspor’da henüz yönetimin nasıl bir karar alacağı bilinmezken, yeni sezon için bütçenin en az 80-90 milyon TL olması bekleniyor. Bu büyük paraların nasıl karşılanacağı merak edilirken geçen sezon kulübe 30 Milyon TL’ye yakın bir para bulan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bu kez Sakaryaspor’a yeni sezonda 50 Milyon TL kaynak yaratma sözü verdiği de iddialar arasında yer alıyor.  

GENEL KURULA DA HAZIRLIK VAR


Bu arada yönetiminde öncelikle parasal konuların çözüme kavuşturulmasının beklendiği ve genel kurula hazırlandığı gelen haberler arasında.2022-2023 futbol sezonunda Spor Toto 1. Ligde mücadele edecek olan temsilcimiz Sakaryaspor’da yeni sezon kadrosu erkenden kurulmak isteniyor. Bu bağlamda elini çabuk tutmak isteyen mevcut yönetimin iç transfer ile dış transferi aynı anda götürmeyi amaçlıyor. İç transferde de görüşmelerin başladığı gelen haberler arasında yerini aldı. 

 ÖNCELİK İÇ TRANSFERE VERİLECEK

Bu ay sonuna kadar olağan genel kurul yapma hazırlığında olan ve Sakaryaspor yönetiminin iç transfer görüşmelerine başladığı ve öncelikle Hurşit Taşçı’yı takımda tutmak için görüştüğü öğrenildi. Ozan Sol, Ümit Kurt, Tahir Babaoğlu gibi isimlerle de görüşecek olan yönetimin mevcut takımdan 9-10 isimle yeni sezonda da yola devam etmek istediği belirtiliyor. Ancak yapılan ilk görüşmelerin beklendiği kadar olumlu geçmediği ve bazı oyuncularla yeniden masaya oturulacağı da söyleniyor. 

Basketbol Kadıköy'e mağlup oldu Basketbol Kadıköy'e mağlup oldu

 MENAJERLER SIRADA BEKLİYOR

Sakaryaspor yönetiminin bugünlerde kapısını çalan ve birçok oyuncu sunan menajerlerin varlığı da artık yüksek sesle dillendiriliyor.  1. Lige yükselen ve tüm Türkiye’nin gündemine oturan temsilcimiz Sakaryaspor’a çok sayıda menajerin sürekli kulübü aradığı söyleniyor. Özellikle 1. Ligde görev almış ve Süper Lig’den küme düşmüş takımlarda top koşturan yabancı oyuncularla ilgili olarak Sakaryaspor’a çok sayıda futbolcu önerildiği biliniyor. Yönetimin ise sözleşmesi biten oyunculara yönelmek istediği biliniyor. ( SERKAN ÇAĞLAR)