Akaryakıt fiyatları cephesinde kötü haberlerin geldiği kadar iyi haberlerin de gelişi araç sahiplerine rahat nefes aldırıyor. İşte detaylar.

Dolarda son durum dolar ne kadar? Dolar en yüksek seviyeye ulaştı Dolarda son durum dolar ne kadar? Dolar en yüksek seviyeye ulaştı
Akaryakıt fiyatlarında uzun süredir devam eden çalkalanmalar araç sahiplerini zor duruma sokmaya devam ediyor. Art arda gelen zam haberlerinin ardından şimdi de indirim haberleri gelmeye başladı. 

Benzin fiyatlarındaki artışlar uzun süredir araç sahiplerinin canını sıkıyor. Ancak üst üste gelen zam haberlerinin ardından şimdi de indirim haberleri gelmeye başladı. Bir ara 30 TL'ye kadar yükselen benzin fiyatları şimdilerde 20'lere doğru çekilmeye başladı.

Motorin fiyatlarına gelen indirimin ardından benzinde indirim beklentisi oldu. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre benzin, bu gece yarısı itibarıyla ucuzlayacaktı. İndirim, litrede 48 kuruş olarak kayıtlara geçecekti. Neticede bu indirim gerçekleşti.

Benzin, son dönemlerde motorinden daha ucuza satın alınır hale gelmişti. Beklenen indirim, bu durumu biraz daha desteklemiş oldu. 50 litre depoya sahip olan bir otomobilin benzin maliyeti, indirimle birlikte 24 TL düşmüş oldu.

Yeni fiyatlar ise  bu şekilde karşımıza çıkıyor:

İstanbul: 22,24 TLAnkara: 22,37 TLİzmir: 22,36 TL