İlimizi Kadınlar Voleybol Liginde temsil eden Generali Sigorta Sakarya Voleybolspor’da Başkan Ömer Bektaş, “İdris Demir hocamıza ve sporcularımıza güveniyorum. İnşallah devreyi iyi değerlendirerek eksiklerimizi gidererek hedefimize ilerleyeceğiz” dedi.

‘Bu takım şehrin takımı’

Generali Sigorta Sakarya Voleybolspor Kulübü Başkanı Ömer Bektaş, 2020-2021 Ligi ilk yarı değerlendirmesini yaptı. Kadın haklarının çok ön planda olduğu bu dönemde, buna olumlu yönde katkı sağladıkları için mutlu olduklarını söyleyen Bektaş, “Kadınlara sahip çıkmalıyız dediğimiz yerde, bizde Sosyal Sorumluluk ve kadınlara destek olarak bayan sporcularımıza hep beraber sahip çıkarak onların neler yaptığını ispatlamak istiyoruz. Bu takım şehrin takım herkesi bu takıma sahip çıkmaya bekliyorum. Şuan 1.Ligdeyiz, bu takım Sultanlar Liginde olsa şehrimiz için büyük bir prestij olur. Neden olmasın?” dedi.

‘Yüce’ye minnettarız’

Generali Sigorta Sakarya Voleybol olarak Sakarya’yı TVF Kadınlar 1. Liginde temsil etmemin gururunu yaşadıklarını söyleyen başkan Bektaş, “Geçen sene 2. Ligde başladığımız serüveni başarılı bir şekilde şampiyonluk ile taçlandırarak 1. Ligde ilimizin tek profesyonel takımı olduk. Tecrübeli Teknik adam İdris Demir ve ekibinin mütevazi kadrosu ile birbirinden zorlu takımlarla mücadele ederek ilk yarıyı kendimize göre hedeflerimize yakın bir yerde bitirdik. Bu yola çıkarken en büyük destekçimiz sporun ve sporcunun dostu Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce idi. Destekleri için kendisine minnettarız.

Generali ailesi

Generali Ailesi ile çalışmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Bektaş, “Sektöründe kendini ispatlamış böylesine bir kurum ile işbirliği yapmak ve bize destek vermesi çok önemliydi. Bizde bu güveni boşa çıkartmadan çalışmalarımızı sürdürdük. Ekibimiz inanılmaz bir emek harcayarak Fair-Play çerçevesinde ligde birbirinden kuvvetli, bizlerin 5 katı büyüklüğünde bütçesi olan takımlar ile mücadele ediyor. Bizde kendine güvenen inanan sporcularımız ile hedeflerimiz doğrultusunda Play-Off mücadelesi vermek istiyoruz” dedi.

‘Hedefe ilerleyeceğiz'

Oğuz Dizer 4 Köşe Futbol'da... Oğuz Dizer 4 Köşe Futbol'da...

Sağlık açısından ülkemiz ve dünyanın mücadele ettiği bu dönemde kendilerinin de Pandemi’ye uygun bir şekilde çalışma yaptıklarını belirten başkan Bektaş, “Zorlu bir dönemden geçerken, bazen bizlerde bu durumdan etkilendik ama hiç bir zaman hedeflerimizden vazgeçmedik. 2.yarıya iyi hazırlanarak, sezonu iyi bir şekilde tamamlamak istiyoruz. İdris Demir hocamıza ve sporcularımıza güveniyorum. İnşallah devreyi iyi değerlendirerek eksiklerimizi gidererek hedefimize ilerleyeceğiz. Bu serüvenimizde bize katkısı olan tüm Belediye Başkanları ve STK Başkanlarına destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ederim. En ufağından en büyüğüne her katkının bizim için çok önemli bir değeri var” ifadelerini kullandı.

‘Üvey evlat muamelesi görüyor’

“Şehrin en büyük marka değeri Sakaryaspor’dur diyen Bektaş; “Bu tartışılmaz… Bunun yanında birde Sultanlar Liginde bir takımımızın olması, ülkemizin her coğrafyasında bugün tanıtıma katkı sağladığı gibi, o zaman da şehrimizin tanıtımına daha büyük katkı sağlayacaktır. Sporun her dalında ilimizi temsilen olmamız lazım. Baktığınız zaman Sakaryaspor’a büyük bütçeler ayrılıyor, ama diğer branşlar üvey evlat muamelesi görüyor. Bu bütçelerin 10 da 1’i, 20 de 1’i diğer branşlara harcansa hedefe ulaşılır. Öncelikle tez zamanda şu Pandemiden kurtularak seyircili salonda daha coşkulu birlikte olmak arzusundayız. Yeni yılın ülkemize ve bizlere hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.