Üye Belediyelerin Başkanları ve Meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, oy birliği ile İpekyolu Belediyeleri Turizm ve Kalkınma Birliği Başkanı olarak seçildi. Sapanca Belediyesi Başkanı Nihat Arda Şahin, Başkan Vekili ve Encümen Üyesi olarak seçildi.

İpekyolu Belediyeleri Turizm ve Kalkınma Birliği, ilçelerde bulunan eşsiz miraslara sahip çıkarak saygın bir bölge haline gelmesine katkı sağlama adına; adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetişim anlayışı ile hizmet sunmak amacıyla oluştu.

Başkan Usta buradaki konuşmasında “Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Nadir Alpaslan’a, tüm birlik üyelerine şahsıma göstermiş oldukları güven ve teveccühten dolayı teşekkür ederim. Bu görevin birliğimize üye belediyelerimize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Başkan Vekili seçilen Sapanca Belediyesi Başkanı Nihat Arda Şahin “Gerçekleşen toplantımızın ve alınan kararların İpekyolu Belediyeler Birliğimize üye ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum, sayın bakanımıza, belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

I M G 20240610 W A0006

Editör: Haber Merkezi