Aksaray Belediyesi vatandaşlara kolay ve güvenli ulaşım imkanı sunmak için kaldırım ve kavşak çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Evren Dinçer, yeni yol ağları için güçlü bağlantılar oluşturduklarını söyledi.

Şehrin yoğun olarak kullanılan 50 Metrelik Bulvar ile Galericiler Sitesinin kesişme noktasına başlatılan kaldırım ve kavşak çalışmaları ile yurtlar bölgesi ve Galericiler Sitesi, Meyve Sebze Hali, Toptancılar Sitesi ve yeni belediye binasının bağlantı ağı güçlendirildi. Belediye Başkanı Evren Dinçer’in 50 Metrelik Yeni Bulvar yolunu hizmete açması ile birlikte şehir merkezinde oluşan trafik yoğunluğunun azaldığı gözlemlendi. Vatandaşların yoğun olarak kullandıkları yeni güzergahlarda ulaşım kalitesini artırmak, güvenli ulaşım imkanı sunmak ve kolaylaştırmak için başlatılan kavşak ve kaldırım çalışmalarında bordür taşları ve parke taşları ile yan yollar oluşturuldu. Kavşak bölmeleri, yan yol, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarının ardından yapılacak sinyalizasyon sistemi ile yol trafiğe açılacak.

Bölge esnaflarının yoğun olarak kullandığı kavşak noktasında yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer, şehrin sürekli büyüdüğünü bu büyüme hızına bağlı olarak da yeni ihtiyaçların ortaya çıktığını söyledi. Başkan Dinçer, “Şehrimizin nüfusu, araç yoğunluğu, ticari imkanları, tarımsal faaliyetleri ve üretim kapasitesi her geçen gün artarak devam ediyor. Bu hızlı büyüme sürekli olarak yeni ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Bizler de şehrimizin büyüme hızına hız katmak için çalışıyoruz. Bugün yaptığımız planlı çalışmalarla yarın oluşabilecek çarpık kentleşmenin önüne geçmenin gayreti içerisindeyiz. Şehrimizin ihtiyaçlarının anında çözmek için çalışacağız” diye konuştu.

Kaynak: iha