banner75
banner96

Adli Yıl Açılış Töreni 2 Eylül’de yapılacak ya. Açılışın yapılacağı yer ve mekan konusu barolar arasında görüş ve karar farklılığı yaratmış.

Görüş, davranış farklılıkları insanın var oluşundan bu yana yaşanan bir gerçek. Ancak, her ülkede bireysel, toplumsal duruş-kimlik yapısı farklıdır.

Şarka doğru gittikçe demokrasinin papucu bu nedenle çok dama atılır. Babaya yaranma, parsaya yaklaşma niyetleri BİREYE-TOPLUMA ayıplı zikzaklar yaptırır.

Ülkenin Siyasi Yönetme Gücünü kullananlar, ucuz kolay fırsatlar yaratmanın öncüleri ise; vay O Ülkenin, vay O Toplumun haline?

AK Parti’ye oy veren Sakaryalılara işte bu nedenle son zamanlarda çokça seslenir oldum. Çünkü; Onların çok büyük bölümü de bizler gibi halk’tandır.

Ülkenin ve Sakarya’nın başına ne gelirse gelsin, taşın altında sadece bizlerin başı kalır. Örneğin; Şehitlerin adı verilen mahalleler daha çok bizden’dir!

Bu gün,“ Samimiyet!” sözünü etmek, çok ucuz bir insan uyutma siyaseti. Siz, Size güvenin; çünkü “geleceği kurmada samimi olan” sadece Sizsiniz.

Önceki Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan’ın, 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni için yaptığı, “ 42 Baro Saray’daki törene katılmıyor!” açıklaması bir samimiyettir.

Zafer Kazan’a olan güvenim, sevgim siyaset üstü bir içtenliktir. Üstelik tek yanlıdır, sadece beni bağlar. Zafer Kazan beni izlemez, ama ben O’nu görürüm.

Sakarya’da yaşanan Ulusal Bayram ve törenlerde vardır. En küçük sorunlarda; bir davet, bir çıkar gözetmeden sakin, saygın,kararlı, liyakatli müdahil olduğuna tanığım.

Sayın Kazan ile şu güne dek, ne yalnız, ne de 2-3 kişilik bir masada birlikte bir çay bile içmedik. Tabii ki olur, olacak; ama zaman bulmak derdimiz de vardır?

Yeni Adli Yıl için Zafer Kazan’ı şimdiden içtenlikle kutluyor, teşekkür ediyorum.

Şunu da vurgulayarak konuyu bağlayayım:

Sadece, Yargıtay’ca düzenlenecek Adli Yıl Açılış Töreni’nde de değil, Yüce Yargı Makamları’nın hiçbir tören de, hiçbir kişi ve makamın önünde ayağa kalkıp önünü iliklemesini düşünemem.

Geniş ve Görkemli, Sütunlu Girişine Yüksek Merdivenlerle çıkılan, Bağımsız Sakarya Adliye Sarayı’na başıma öne eğerek çıkma özlemimi de yazarım.

Bağımsız Yüce Yargı ülkemin de, şehrimin de, çoluk çocuğumun da en büyük Ayrımsız huzur ve güven geleceğidir.

İnsan, Anayasa Mahkemesi kararlarının yok sayıldığı bir ülkede yaşamanın nasıl bir inkar olduğunu anlayabilse, görebilse huzur ve güveni de bulacaktır.

Önceki Baro Başkanı Av. Sayın Zafer Kazan iyi ki bu şehirde var.

SAKARYA İMO BŞK.’NI HÜSNÜ GÜRPINAR : -)

Sakarya’da İş Ehli çok sayıda bireyimiz var. İsim yazmaktan utanırım.

Ama, Liyakatli Kimi Bireylerin hepimize her an yaptığı öylesine hayati uyarıları var ki, orada hayat memat-GELECEK söz konusudur.

Evet; Sakarya bir deprem bölgesi. Yani, bizler-hepimiz ölüm kalım tehlikesi yaşamamak için, deprem olmazdan önce liyakatli uyarılara muhtacız.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar yıllardır en iyi zamanda, en gerçekçi, en doğru deprem uyarılarını ve Şehirleşme uyarılarını yapmıştır.

Kimi uyarılarını gider yerinde de görür, öğrenmek isterim. Onun içindir ki;

Sayın Gürpınar’ın- geçen hafta bugün ki- Gazetemizde manşette,” 25 BİN KONUT GÜVENLİ DEĞİL !” sözlerini görünce irkildim, O’na katılmak da istedim:

Yüzyılın Adapazarı Depremi’ni tam göbeğinde yaşadım. Nasıl, nerde yaşadım; nasıl çıktım geçelim, amaaa?

Bugün ki görevim; şehirde tam 20 yıldır bildiğim; en az 15 yıldır da yazdığım gerçekleri Sn. Hüsnü Gürpınar söyleyince, ucundan katılmak.

20 Yıl TV:’lerde söyledim; 15 yıldır gazetelerde yazdım: “ 5 Katlı evimiz İzmit caddesindeydi. O Gece 03.05’te tek kattı…” İzmit Caddesi; Yeni Cami ile Atatürk Spor Salonu arasında nerdeyse YOK’tu.

Çark Caddesi, Vali Konağı’ndan Gümrükönü’ne kadar YOK sayılırdı. Sakarya Caddesi Yenicami’den Patates Hali’ne kadar YOK sayılırdı.” dedim, yazdım.

Dahası;“ Kent Meydanı veya Gar Meydanı’ndan yüzünüzü doğuya dönüp, Atatürk Bulvarı’nın doğu kaldırımındaki Çin Seddi gibi 4-5 katlı binalara bakın!

17 Ağustos 1999 Sabahı, O kimi binaların birbirinden nasıl ayrılıp eğildiklerini gördük. O mahalle Kız Meslek Lisesi ve uzaklara kadar yıkıldı, battı.” derim.

Hala çoğunda yaşanıyor. Bilmeye anlatsam asla inanmaz!

Hüsnü Gürpınar’ın mesleki liyakatine ve,” Az hasarlı veya hasarsız 4-5 katlı binalarda yaklaşık 20-25 bin bağımsız bölüm bulunuyor.

Bu binalar Deprem Yönetmeliği’nin güvenlik şartlarını sağlamıyor. Bu binalar olacak depremlerde potansiyel tehlike olarak karşımızda durmakta.” sözlerini, Sakaryalılara ve de Atanmış-Seçilmiş Yönetenlere hatırlatmak görevim oldu.

İMO Başkanı Sayın Hüsnü Gürpınar’a duyduğu eşsiz sorumluluk için saygılar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner87