Buluşma, Maltepe Polisevi'nde düzenlendi ve buluşmaya Samsun, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya illerinden Arifiye Ruhunu yaşatan çok sayıda mezun ve dönemin öğretmenlerinden Bahattin Subaşı, Naci Köksal, Yücel Öztiken Duygulu, Ahmet Pehlivan ve Hıfzı Olgun katıldı.

 

Buluşmada, öğretmenlik mesleğinin kutsallığı ve önemine dair konuşmaların da yapılmasının yanı sıra; buluşmanın onur konuğu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Elevli’ye plaketini ise dönemin öğretmenlerinden Yücel Öztiken Duygulu takdim etti.

 

Okul anılarının keyifle yad edilirken, toplantıya damgasını vuran ve kendilerine ihtiyar heyeti yakıştırmasını yapan 1980 mezunları son birkaç yılda mezunlar toplantılarına eksilerek katılmak durumunda kaldıklarını ifade ederek, tüm mezunlara bu tür toplantılara katılmayı ertelememeleri çağrısında bulundular.

‘Arifiye Ruhu’ temalı buluşmaları Güney Çatalbaş, Gül Aygün ve Yalçın Akaltın’la birlikte organize eden Erenler Şehit Mehmet Solak ilk ve ortaokulu Müdürü İsmail Yaman öğretmenler günü öncesinde düzenlenen Kasım ayı etkinliğine katılan tüm mezunlara teşekkür ederken, Arifiye Öğretmen Okulları Derneği tarafından 26 Kasım Pazar günü Maltepe Polisevinde Öğretmenler Günü özel gündemiyle yapılacak toplantıya tüm mezunları davet etti.