Sakarya’nın Geyve, Pamukova ve Alifuatpaşa, Taraklı’nın yanı sıra Bolu Göynük İlçesi çiftçisinin ürünlerini getirip sergilediği ve tüccar ile buluşturduğu, depoladığı “Geyve Safibey Ürün Toplama Merkezi”, çiftçilere yeni imkanlar sundu..
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin, en önemli projelerinden biri olan ve hayata geçirilen “ Geyve Safibey Ürün Toplama” merkezine, şu sıralar, çiftçiler, üreticiler, başta üzüm, ayva, elma, incir, domates, biber, fasulye, kabak ile diğer ürün yelpazesini bizzat kendi araçları ile getirerek, tüccar ile buluşturuyor.
Tüccarın, yanı sıra vatandaşlarında, toptan alış-veriş yapma imkanı bulduğu şu günlerde, dalından yeni toplanan ayvalar da görücüye çıktı.
Ancak en çok rağbet, salçalık domates, kırmızı bibere gösterilirken, bu ürünleri barbunya ve Ayşe kadın fasulye ile üzüm hasadı ürünler oluşturuyor.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile zamanın Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın, bölgeye sunduğu hizmetin önemine değinen çiftçiler, üreticiler,” Ayağımızın altında bir tesis hizmete sokuldu. Tarladan ürünlerimizi toplayarak, buraya getiriyoruz. Bu güzel hizmet, hem alın terimizin değerlendirilmesi, hem ürünlerimizin piyasaya arzı için iyi bir merkez oldu” diyerek, Yüce ve Kaya’ya teşekkür etmeyi unutmadılar.
Adapazarı, Erenler ve Serdivan’a çok uzakta olmayan Geyve ile Pamukova’nın çok yakınındaki verimli ovanın içinde yer alan Geyve Ürün Toplama Merkezi, her gün üreticilerin hizmetine açık tutuluyor.
Safibey hal 4Safibey hal 11Safibey hal 3Safibey hal 9