Bu haber sonrası SATSO Başkanı Akgün Altuğ, sosyal medya hesabından Elon Musk'ı etiketleyerek; Tesla'yı Türkiye'de üretmek istiyorsanız Sakarya olarak biz hazırız' dedi.

BM 78. Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti.

Uluslararası ve basında geniş yer bulan bu görüşmenin de detayları ortaya çıkmaya başladı. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için ELon Musk'a çağrı yaptı.


ÇIKAN HABERLER SONRASI HİÇ VAKİT KAYBETMEDİ!


Bu haber sonrası Tesla'nın Türkiye'de fabrika kurması ihtimalleri artarken bir atılım da SATSO Başkanı Akgün Altuğ'dan geldi.


Akgün Altuğ yaşanan bu gelişmeler üzerine hiç vakit kaybetmeden sosyal medya hesabından Elon Musk'ı etiketleyerek ingilizce bir çağrı yaptı. Başkan Altuğ, Sakarya'da Tesla'yı üretebilecek büyük bir kapasite olduğunu söylerken, Tesla'yı Türkiye'de üretmek istiyorsanız Sakarya olarak biz hazırız' ifadelerini kullandı.


İşte Akgün Altuğ'un Elon Musk'a yazdığı o yazı;

'Sakarya, lojistik avantajları, stratejik konumu ve nitelikli iş gücüyle birçok uluslararası markaya ev sahipliği yapıyor. Bu da Sakarya'yı elektrikli araç ve ekipman üretiminde potansiyel merkez haline getiriyor. Dolayısıyla Sakarya'da "Tesla"yı üretebilecek büyük bir kapasite var. Tesla'yı Türkiye'de üretmek istiyorsanız Sakarya olarak biz hazırız.'