Geçen hafta bugün Kırkpınar yağlı güreşlerinin Sakaryalı ağası Seyfettin Selim şehrimize gelip iki başkanla Sakaryaspor konusunu görüşeceğini söylemişti, iki başkanla fotoğraf veren isim magazin dünyasının Sakaryalı muhabiri Ferruh Taşdemir oldu.

Ferruh Cumhur

FOTOĞRAFLAR YALAN SÖYLEMEZ

Sakaryaspor’da olağan genel kurula üç gün kaldı, resmi aday yok ancak çalışma çok, trafik yoğunlaştı.

Hendek’li Gökhan İn İHA muhabirine yaptığı süper açıklamayla adaylık startını verirken devamı gelmedi, İn cephesinde belirsizlik sürüyor.

Geçen hafta bugün Kırkpınar yağlı güreşlerinin Sakaryalı ağası Seyfettin Selim şehrimize gelip Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’la ve Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç’le Sakaryaspor konusunu görüşeceğini söylemişti, iki başkanla fotoğraf veren isim magazin dünyasının Sakaryalı yaramaz çocuğu Ferruh Taşdemir oldu, Sakarya için sürpriz oldu.

 “ADAY DEĞİLİM LİSTE HAZIRLIYORUM”

“Aday değilim, liste hazırlıyorum” diyerek kafaları karıştıran Sakaryalı magazin muhabiri Ferruh Taşdemir'in listesinde Tarık Kayar, Kadir Dişli, Mehmet Fil, Şevket Çalışkan ve Nihat Güngör gibi güçlü isimlerin yanı sıra Azerbaycan eski Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanının oğlu Anar Mammadov'un olduğu şehre süratle yayıldı.

Taşdemir’in başkan adayı olarak işaret ettiği Azerbaycan’lı Anar Mammadov, aynı zamanda SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve SOCAR Türkiye grup şirketi Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmişti.

Sakaryaspor'da güçlü bir yönetim kurmak için harekete geçtiğini söyleyen Ferruh Taşdemir "Bizim hedefimiz iyi bir liste yaparak kongreye gelmek. Benim direkt başkan olmak gibi bir düşüncem yok. Yönetimimizi oluşturduktan sonra başkanın kim olacağına karar vereceğiz” ifadelerini kullanınca grubu adına şehrimize geldiği netleşti, işte fotoğraflar.

Şehrimizde ilk görüşmeyi fotoğrafta görüldüğü gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’la yapan Taşdemir ikinci görüşmeyi Sakaryaspor’un mevcut kulüp başkanı Cumhur Genç ile yaptı, kulübün finansal ve mali yapısı hakkında detaylı bilgi aldı, heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Bu arada 15 Haziran Cumartesi günü ilk oturumun yapılacağı kongrede yeterli çoğunluk sağlanamazsa 22 Haziran Cumartesi günü çoğunluğa bakılmaksızın kongre Atatürk Stadı’nda gerçekleşecek.

Editör: Cavit Dereli