Transfer mi İstikrar mı?24 Aralık 2016 - 10:20, Cumartesi

İkbal Yiğiter

Son günlerde spor camiasının üzerinde en çok durduğu konuların başında Sakaryaspor’un transfer gündemi geliyor.

Bir yanda transferin gerekli olduğunu şiddetle savunanlar diğer yanda ise transfere ihtiyaç olmadığını dile getirenler..

Transfere ihtiyaç var veya yok bu tartışılır. Ancak ilk yarıda oynanan maçların sonunda takımdaki uyuşmazlığı hiç konuşmayacak mıyız?

İdeal bir kadronun neden hala oluşturulamadığını, kadro konusunda belli bir istikrarın neden yakalanamadığını sorgulamamız gerekmez mi?

Bir maçta ilk on birde başlayan bir oyuncunun, diğer hafta bir bakıyorsunuz esamesi okunmuyor.

Kadro istikrarı spor adamlarının üzerinde durduğu önemli konulardan biri.

Sakaryaspor’un da bir an evvel kadro istikrarı üzerine yoğunlaşması gerektiğini düşünüyorum.

Takımın iskeletinde yapılan büyük değişiklikler, hem uyuşmazlıkları beraberinde getirirken hem de kadroda istikrarın yakalanmasının önüne geçiyor.

Puan kayıplarının da bu sebeple olduğunu düşünenlerdenim. Mevcut oyunculardan oluşturulacak ideal bir kadroyla bu lig kolaylıkla geçilecektir.

Geçtiğimiz yıllarda üst lige çıkan Etimesgut ile Anadolu Üsküdar takımlarının bu oyunculardan daha kaliteli olduğunu savunabilir miyiz?

Mevcut kadro bu ligde mücadele eden hiçbir takımda yok. Bunu rakipleri küçümsemek adına söylemiyorum.

Bu söylediğimi hangi spor adamına sorarsanız sorun aynı cevabı alırsınız.

Tuncay Şanlı’nın lig arasını bu anlamda iyi değerlendirmesi gerekir. İdeal bir kadro oluşturup; verimliliği maksimum seviyeye çıkarabilir.

Genç teknik adamın elbette kafasında oluşturduğu bir şablon vardır. Hazırlık dönemini en iyi şekilde geçirip; şehirdeki herkes gibi bu hikayeyi mutlu sonla bitirmek isteyecektir.

Bakalım önümüzdeki günler bize neler gösterecek.

Transfer mi yoksa istikrar mı daha ağır basacak bekleyip göreceğiz.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.
comments powered by Disqus

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları