MHK Bombaları bunlar4 Ocak 2017 - 11:19, Çarşamba

Nazım AKTÜRK

Yusuf Namoğlu Başkanlığındaki MHK devre arası Semineri bile beklemeden eksik olan yerlere, ilk yarı itibarıyla başarılı olan hakemleri,  bulundukları yerin üstünde klasmanlara taşıdı.

   Şaşmamak gerek Metropol kent hakemlerinin parsayı topladığı klasman tanıtımında yine aynı şeyler oldu.

   Yine MHK’nin ağır toplarının olduğu illerin hakemleri ihya edildi. Bu tanıtımdan ulusal orta ve yardımcı hakem açığı olan Sakarya’ya düşe düşe bir ulusal yardımcı düştü. Olmazsa arkan, olanla yetineceksin. Sakarya tam bu noktada yalnızdan öte, yalnızları oynuyor..

    Klasman belirlemeleri gerçekleşmeden evvel,  MHK üyesi bir isim, Sakarya’nın hakemlikte yaşayan efsane ismi Abdülkadir Aypek’e sorar, ağabey Sakarya ne alemde, tavsiye edeceğin hakem var mı der. Sakarya Hakemliğinin duayen ismi benim ilimde şu hakem var, gelecek adına iyi diyebileceği bir hakem ismi veremez.

   Gel de kahrolma. Hala hatırı sayılan eski MHK üyemiz hayatta biz onunla yol alamıyoruz. Sapanca’ya taşınan Sakarya hakemliği Yeşillerle, Enginlerle ancak bu kadar yol alır. Ama Bedri Dölgeşin ili olan Kocaeli MHK’nin önüne bir hakem ismi koyabiliyor ve o hakem de C orta olarak Ulusal yardımcılıkta orta hakemliğe terfi ediyor.

   Hey gidi günler hey. Bir zamanlar Sakarya’mın gerisinde gezen Kocaeli, bizi solladı gitti. Hem Metropol kent olarak, hem de hakemlikte bizden önde koşuyorlar. Bugünkü Kocaeli’yi kıskanıyorum dostlar. 

   Sakarya kendini yenilemeli. Sakarya bunu yaparken adamına göre değil, Sakarya’nın hakemlikteki bayrağını taşıyacak isimleri ön plana taşımalı.

   Sapancalı muhteremlerin olurunu bekleyen Sakarya Hakemliği ile bulunduğunuz yerde ibiş keyfi alırsınız o kadar.

   Maalesef bugün Sakarya’da hakemliği ileriye taşıyacak, yetiştirdiği hakemleri iyi yerlere taşıyacak yönetimler yok. Sakarya içinde birbirine karşı adil resim vermezken, başkalarından adalet beklemek ne de kadar doğru olur ki. Onun içinde ağzımıza çalınan bir kaşık Ulusal Yardımcı Hakemlik balını yalayalım büyük bir iştahla.

    Sezon sonu için şimdiden uyarıyorum. Geleceği var gibi gözüken Atilla Karaoğlan’ı kurda kuşa yem etmemek adına bu günden başlayarak çalışmaya başlayalım. Karaoğlan’ın yerine tercih edilenlerin 12-14-maç arasında gezdiklerini biliyoruz.

   Öyleyse 7 maçla ilk yarıyı tamamlayan Atilla Karaoğlan’ın daha fazla maça koşması için İHK ve Dernek yönetiminin el ele kol kola birlikte olması gerekecek.

   Unutmayalım bizim bizden başka dostumuz yok. 

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.
comments powered by Disqus

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları