Sakaryaspor da bir ara duraksayan transfer girişimleri hızlandı. Kadronun eksik yanları belirlenen isimler içinden, Sakaryaspor’un kasasına uygun oyuncu modelleriyle dolduruluyor. Alınan oyuncular bir numaralı tercihler olmasa da ,belirlenen alternatif isimler olduğu bize gelen bilgiler içinde yer alıyor. Zaten bunun doğruluğunu test etmek adına Teknik sorumlu Osman Özdemir’in yaptığı açıklamalara bakmak yeterde artar bil. Osman hoca ne diyor? Üst liglerden istediğimiz oyuncuları alamıyoruz. Gelelim yorumun başlığına, Sakaryaspor iyi takım odlu mu? Futbolda kötümser gibi gözüken havanın içinden, bazen istemeye, istemeye son sıra tercihler arasından alınan oyuncularla  başarının geldiği, futbol topunun gezdiği alanlarda görülebiliyor. Öyleyse yapılan transferler sonrası oluşan takımı görmek gerek. Görmeden sağa sola ateş etmek, yeşil siyah forma giydirdiğin oyunculara, onları bu takıma layık görenlere ayıp olur.

BURAK GİDECEK Mİ? KALACAK MI?

Sakaryaspor da bir Burak bilmecesi var. Gidecek mi? Kalacak mı? Kalacaksa bu stoper arayışı da neyin nesi. Her gün bir stoper arayışıdır gidip geliyor. Son bomba  şimdide Egemen Korkmaz adı ortaya atıldı. Eğer Burak Bekaroğlu Büyükşehir’e gidecekse ,bu takımın oyuncusu Egemen bize gelir mi? İsmi heyecan veriyor da ,bu kardeş nerdeyse bir yıldır sakat be dostlar. İşin özü şu, kendi parlattıkları oyuncuları milyon EURO’lara satanlara, geleceğin yıldız adayı Burak Bekaroğlu’nu bedavaya kaptırmayın.  Bu alışverişte oyuncunun gelecek planlaması yapılırken Sakaryaspor’un kazancı iyi hesaplanmalı. Hoş bundan şüphemiz yok. Bazen hata yapsa da İsmail Başkan bu konuda yanılgıya düşmez diye düşünüyoruz.

NOT: Egemen Korkmaz ismi balon değildi ama olmadı. Korkmaz’ın yaşına başına bakmadan istediği para yüksek olunca Yeşil Siyah görüşme odasından taraflar elleri boş olarak çıktılar.

SERDİVAN SALONU VE BÜYÜK BAŞKAN

Sakarya büyükşehir Başkanı Zeki Toçoğlu’nun gecen haftaya damga vuran açıklamaları var. Ben  bunlar içinden  iki tanesini ayrı köşeye koydum. Birinde diyor ki yeni sezonda  hem stat ,hem de salon seyredenlerle dolmalı. Evet  futbolda Sakaryaspor ,Basketbolda Büyükşehir’in bulundukları konum itibariyle desteğe ,sevgiye ihtiyaçları var. Bu konuda Sakarya’nın duyarsız kalacağını sanmıyorum. Gelelim Büyük Başkanın yapılırken, Sakarya devasa  spor salonuna kavuşuyor diye lanse edilen  Serdivan  salonu ile ilgili yaptığı açıklamaya. Salonun her yeri dökülüyor. Zemin kötü, tribünler kötü, çatı akıyormuş. Büyükşehir Belediye Başkanı  BJK, GS , FB,Efesin geleceği  ,izleneceği 5 bin kişilik salonun  bu nedenle sil baştan yenileneceğine,ele güne rezil olmamak adına  vurgu yapıyor. İyi güzel hoşta ,bunu deklare eden Büyükşehir Belediye Başkanına sormak isterim,Yahu arkadaş bu salonun mazisi ne ? Bu salonu kim yaptırdı? Hangi Müteahhit yaptı?  Ben bunları size soruyorum sayın Başkanım lütfen sizde bu işin içindekilere sorun. Bakın Atatürk Spor salonuna  eski Türkiye’nin yaşayan mimarisi gibi dimdik ayakta. Yeni yollar gibi ,yeni salonlar yapılır yapılmaz dökülüyorsa eğer  ,oturup bir düşünmek gerek.  Bu arada birilerinin Toçoğlu’na kendi döneminde ihaleye çıkan v yaptırılan Erenler Stadının çatısının da yani kapalı tribününde kar yağışında çöktüğünü de hatırlatması gerekiyor galiba. Biri dökülüyor, birisi yıkılıyor birisi de akıyor. Ne diyelim Başkan bu dönem böyle gidiyor işte. Kimi kime şikayet ediyorsun ki ya da edeceksin ki…

ÖZEL İNSAN ERGÜN ÖZKAN

İnsan bazen mutlu veya hüzünlü anlarında yanı başında olan dostlarını ,çok değer verdiği bir insanı unutabiliyor.  Gecen haftaki Salı sofrasında geçirdiğim kazanın izleri yavaş yavaş silinirken bu süreçte yanımda olan dostlara  bir teşekkür edeyim dedim. Ettik etmesine de, kaza akşamı  Karasu’dan Ambulansla Karamana  geldiğim an başımın ucunda olan  benim için çok önemli bir dosta teşekkür paketinden pay uzatamamışım. Ergün Özkan benim çok sevdiğim bir kardeşim ,bir dostum ve de dava arkadaşımdır. Bu nedenle benim için unutulacak bir insan değildir. Kısacası Ergün Özkan benim yaşamımda kalbimdeki çok özel dostlar sınıfındadır. Öylede kalacaktır.  Gecen hafta teşekkür paketinin eksik halkasıydı, bu hafta izninle sevgili Özkan  bu halkayı tamamlayalım da bu iş tatlıya bağlansın.

PEPE GELDİYA 

Transfer ayı geldi, gelen yabancılar taraftarların omuzlarında pike yapıyor. Milyon EURO’lar gitmiş,el oğlu emeklilik döneminde  cebini doldurmuş kimin umurunda. Son olarak 34’lük Pepe Beşiktaş’tan dünyaları aldı ama hava alanında izdiham var. Yok, yok  bizim ülke adam olmaz. Bu işin başı eğitim, oda bizde yok. Bir zamanlar zamanın Başbakanı şöyle demişti, ben TV ve Futbolla bu ülkeyi yıllarca yönetirim. Bunu neden niçin söyledi düşünebiliyor musunuz? Enflasyon almış başını gidiyor, işçiye memura sadaka gibi zam,kimin umurunda,bunlar gündemde yok , Beşiktaş Pepeyi almış ya sen ona bak. TV de diziler Survivorlar kırla gidiyor, FB ve GS onu bun u almış ya sen ona bak. Ülke kötü yönetiliyormuş,işsizlik varmış,enflasyon artmış bana ne Pepe geldi ya. Geri kalmış kapitalist ülkelerin kaderi bu. Bizde bu kaderin ortaklarından olarak yazıyoruz çiziyoruz da ne oluyor? 

TÜRKOĞLU GAZ ALDI

Sakarya da Büyükşehir Belediyenin pota altı kaderi için çeşitli senaryolar üretilirken, gecen hafta içi birden Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu Sakarya’ya geldi. Bayram değil seyran değil ama Pota altında sıkıntı olduğu bir gerçek. Bu noktadan yola çıkarak Hidayet Türkoğlu’nun Sakarya’ya gelerek ilin Spordaki en önemli güvencesi BŞB Başkanının makamına gelmesi önemlidir. Sakarya Basketbolunun Süper ligde olmasının önemine parmak basan Hidayet Türkoğlu bu günü kurtarabilir. Amma velakin daha yolun başında ortaya çıkan olumsuzluklar kolay aşılmaz. Milyon dolarların EURO’ların cirit attığı ligde kalıcı olmak için çok şey gerek. Bu potansiyel Sakarya da var mı? Ben yok diyorum. O yüzdende Hidayet Türkoğlu  Sakarya’ya gelip sadece gaz alıp gitmiştir. Türkiye’nin çarpık , her gecen gün eriyen ekonomik yapısı içinde, Basketbolun adresi ne olursa olsun bizim ilde zor barınır.

BAŞKAN ZIMBA’YA TEMSİLCİ SİPARİŞİ

Yenilenen ASKF’nin futbola hizmet süreci kör topal ilerliyor. Eskiye göre daha canlı bir ASKF tam olarak meydana çıkmasa da bunun izleri var. Yaşar Zımba geçmişin kambur icraatlarını birer, birer, ortadan kaldırırken kendi dünyası içinde olan yeni yapılanmayı da Erenlerdeki Hüseyin Kama Spor evine taşımış gözüküyor.  Başkan Zımba fikirlerden kendine pay aktarımı yaparda ,ileride kendine  sorun olacak hamleleri de cebinde saklı tutmaz. Neyse benim bu gün anlatmak istediğim konu başlığı farklı. Yanı başımız da hem Büyük şehir resmi ,hem metropol kent olma adına dev adımlarla yürüyen Kocaeli spordaki yapılaşmada da  bizi solladı gitti. Profesyonel maçlarda görev yapan Temsilci kadrosunda komşunun  cebinde ona yakın isim var. Bizde? Koskocaman sıfır. Geçmişte Oğuz Taşkın , geçmişte Ayhan Panta  Sakar’yayı bu alanda temsil etmişlerdi. Sakarya’nın bu alanda sesinin gür çıkması adına Başkan Yaşar Zımbaya Temsilci siparişi veriyorum. İlk aklıma gelen isimde şartları tutan  Diş Dr. İbrahim Nalbant. Bu arada Oğuz Taşkın’ı zamanın ASKF Başkanı Asım Kaladura, Ayhan Pantayı’da Hüseyin Kama’nın  Temsilciliğe taşıyan başkanlar olduğunu hatırlatalım. Şimdi sıra Yaşar Zımba da.

FUTBOL KEPENKLERİ KAPANIYOR

Türkiye deki  ekonomik çöküş futbolu hırpalamaya devam ediyor. Bize gelen son bilgilere göre Büyükdere  Şahin gitti, yerine Esentepe geldi. Karasu Kültürspor gitti adı Limandere Kültür oldu. Duyduk ki  Nuriosmaniye de alıcı bekliyormuş. Bu işin bu kadarla sınırlı kalacağını düşünmüyorum. Daha bunlar iyi günlerimiz. Hindistan’dan ,Tibet’ten ithal inek projesini yaşama geçiren düşüncenin egemen olduğu siyasal akım başımızdan gitmedikçe ,bugünleri bile mumla ararız. Ne diyelim Allah Türkiye’mi korusun. Allah yaşananları sorgulamayan, körü körüne biatçı siyaset kültürü ile beslenenlerin gözlerindeki siyaset perdesinin açılmasını  sağlar diyerek,  bu işin içine birde yüce yaratanımı  katmak istiyorum. Çünkü Türkiye’min içinde bulunduğu durumdan kurtulması için Allaha  kaldı  işimiz. Son söz futbolun içinde gerçekleri değil hayalleri körükleyenlere imalı bir mesajım olacak. HERKES EKEBİLECEĞİ YER KADAR GÜBRE kullanmayı öğrenmeli.

İSMET KAYHAOĞLU ( PIÇIR İSMET)

İsmet kahyaoğlu Sakarya futbolunun İstanbul da yaşayan efsane ismidir. Şekerspor da futbola gözlerini açan Pıçır İsmet Sakaryasporun 1965 deki kuruluş kadrosunun başrol oyuncusudur. O yıllarda Sakaryaspor da yıldızı parladığı anlarda ,Galatasaray’ın teklifini Yeşil Siyah sevdası yüzünden elinin tersi ile iten Pıçır İsmet  olarak ,Sakaryaspor’un futbol  bahçesinde ölümsüzleşti. İsmail Gürses Başkanlığındaki yönetimin eski vizyonu olan oyuncuları  ağırlaması nedeniyle,  efsane oyuncu son yıllarda olmadık kadar ,Sakaryaspor  maçlarında görülmeye başladı. Ben şahsen Gürses Başkanın Sakaryaspor’un futbolcu tarihini tribünlere taşımasını önemsiyorum. Bu arada yeni sezonda ,yeni stadın perdesi futbola açılırken Sakaryaspor’un yaşayan oyuncu gruplarını o gün orada görmek gerek. Bu işin organizasyonunu Gürses Başkan doğrusunu isterseniz çok iyi yapar.

SON UMUT DEVLET BEYMİŞ

Efendim Osmaniye biliyorsunuz AKP’nin güdümünde yol alan MHP’nin Başkanı Devlet Bahçeli’nin ili. O ilin 2.ligdeki Bayan Voleybol takımı 2 bin TL lige katılım bedeli bulamayınca ligden çekilmişler. Bayan voleybol takımın başkanı şehirden ve de Belediye Başkanından destek göremedikleri açıklamış ve eklemiş son çare Devlet bey. Bu açıklamanın birincisinden başlayalım, bunlar Bayan voleyboluna yatırım yapmazlar. Onlar için, onların düşüncesi içinde kadının yeri ev mantığı vardır. Veya Bayanlar kuran kursuna gidecekler, İmam hatip’e gidecekler. Gelelim  açıklamanın ikinci şıkkına . Son çare olarak gösterilen Osmaniyeli Devlet Bahçeli bu konuda ne yapar? AKP’nin dümen kolu bakarsınız ,bu konuda yardımcı olur. Çünkü gittikçe eriyen bir partisi var. Bu yoldan en azından Osmaniyelilerin gönlünü alabilir. Efendim bu haftalıkta benden bu kadar. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.