JANDARMA DONMAK ÜZERE OLAN 2 KİŞİYİ KURTARDI10 Ocak 2017 - 20:14, Salı

Taraklı’da donmak üzereyken cep telefonundan yardım talebinde bulunan 2 kişi, jandarmanın uzun aramaları sonucunda kurtarıldı.

Düzce’den Taraklı ilçesi Hark Mahallesindeki tavuk kümeslerine jeneratör getirmek için yola çıkan Cihan Öz ve Süleyman Guguk isimli vatandaşlar, yoğun kar yağışı sonrasında kürtünden kapanan yolda mahsur kaldılar. Cep telefonundan ''156'' numaralı ''Jandarma İmdat'' hattını arayan Cihan Öz ve Süleyman Guguk isimli vatandaşlar, Hark veya Doğancıl mahalleleri arasında bir mevkide mahsur kaldıklarını söyledikten sonra cep telefonlarının şarjları da bitti. Bunun üzerine hemen harekete geçen Taraklı ilçe jandarma komutanlığı ekipleri, Cihan Öz ve Süleyman Guguk isimli vatandaşları aramaya başladı. Uzun aramalar sonrasında Jandarma ekipleri Öz ve Guguk Doğancıl mahallesine yakın bir mevkide bulundu. Donmaktan son anda kurtulan vatandaşlar uzun süre Jandarma aracında ısındılar. Daha sonra Taraklı belediyesinin iş makinesinin yoğun mesaisinin ardından kara saplanan otomobilleri de kurtarıldı.

Donmaktan son anda kurtulan Öz ve Guguk ‘’Allah Jandarma ekiplerinden ve iş makinesi operatöründen razı olsun, onlar olmasıydı bugün donarak hayatımızı kaybedebilirdik ‘’dediler.

Murat DİRİ/Taraklı

Haberin Fotoğrafları

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları