KAHRAMANA ANMA 10 Ocak 2017 - 17:23, Salı

Milli mücadele kahramanlarımızdan olan Atatürk’ün silah arkadaşı Ali Fuat Paşa, ölümünün 49’ncu yılında Geyve’de kabri başında anıldı.

Geyve Belediyesi tarafından organize edilen anma programına Vali Yardımcısı Abdül Rauf Ulusoy, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkan Vekili Metin Atalay, Garnizon Komutanı Raşit Gökhan Civek, Geyve Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Taner Çolak,  İlçe  Emniyet Müdür V. Uğur Duman, Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Doğan, MHP İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Ayaz, Muharip Gaziler, Geyve Milis Kuvvetleri, Daire amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

UNUTULMAYACAK

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende konuşan Geyve Belediye Başkan vekili Metin Atalay, Ali Fuat Paşa’nın hep kalplerde yaşayacağını söyledi. Geyve Kaymakamı İlyas Memiş ise, “Ali Fuat Cebesoy, gerek kongreler, gerek cephede gerekse Meclis’te her safhada önemli görev ve hizmetlerde bulunan büyük bir komutan, Kurtuluş Savaşından sonra da Meclis'te milletvekili, bakan ve meclis başkanlığı gibi önemli hizmetler ifa eden büyük bir devlet adamıdır. Geyve olarak büyük onur duyuyoruz. Yapmış olduğu kahramanlıklar ve hizmetleri unutulmayacaktır” dedi.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları