YAŞLI ADAMA EL UZATTILAR10 Ocak 2017 - 16:09, Salı

Sokaklarda yaşayan kimsesiz yaşlı adama devlet şefkat elini uzattı. ASP İl Müdürlüğü personelinin tedavisi için hastaneye getirdiği yaşlı adamın halini gören sağlık personeli, yaşlı adamı önce tıraş edip yıkadı, sonra yeni elbiseler giydirerek ayaklarındaki yaraları temizleyip pansuman yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar (ASP) İl Müdürlüğü tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne getirilen 68 yaşındaki kimsesiz Nusret Kara’ya sağlık personeli sahip çıktı. Sosyal endikasyon sonucu yaşlı adamın ayaklarında bakımsızlıktan oluşan yaraların tedavisi için Hendek Devlet Hastanesi’nde yatırılarak tedavisi yapılmasına karar verilirken, yaşlı adamın nakli için 112 Komuta Kontrol Merkezi tarafından Toyotasa Acil Yardım Hastanesi hasta nakil aracı görevlendirildi.

TIRAŞ EDİP YIKADILAR

Yaşlı adamı Hendek Devlet Hastanesi’ne götürmek için gelen Ergin Gemiköz, Gökmen Deniz ile Cem Yıldız’dan oluşan sağlık ekibi gördükleri manzara karşısında duyarsız kalmadı. Kimsesi olmayan, saçı sakalı birbirine karışan, haftalardır yıkanmamış, elbiseleri parçalanmış yoksul adamı alan sağlık ekibi 112 Komuta Kontrol Merkezi’nden izin alarak Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’ne gitti. Yaşlı adam sağlık ekibi tarafından saç ve sakal tıraşı yapıldıktan sonara yıkandı. Eski elbiseleri değiştirilen yaşlı adama sağlık personeli tarafından temiz iç çamaşırı ve pijamalar alınarak giydirildi.

HAYIR DUA ALDILAR

Yaralı ayakları temizlenerek pansuman yapılan Nusret Kara gösterilen ilgiden dolayı duygulanırken, sağlık ekibine teşekkür etti. Temizlenip, hazırlanan yaşlı adam daha sonra sağlık ekibi tarafından Hendek Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisi yapılmak üzere Palyatif Bakım Merkezi’ne yatırıldı. Kimsesiz olan yaşlı adamın tedavisinin ardından ASP İl Müdürlüğü tarafından yaşlı bakım evine yerleştirileceği belirtildi.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları