AKYAZI SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ9 Ocak 2017 - 10:58, Pazartesi

Akyazı kaymakamlığı tarafından Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü Pazar günü GAZİ Süleyman paşa Camii önünde başlayıp yaklaşık 3 Kilometre yürüyüşün ardından Pazarköy Mahallesinde sona erdi.

Akyazı Kaymakamlığı Sarıkamış harekâtında şehit düşenler için yürüyüş düzenlendi. Akyazı’da Sarıkamış harekatının 102. Yılında, Sarıkamış dağlarında şehit düşen dedelerimizi ve onların nezdinde tüm şehitlerimizi yad etmek amacıyla İlçe merkezi Gazi Süleyman paşa Camii önünden başlayan yürüyüş yapıldı.

 Akyazı ilçe kaymakamlığı ve Akyazı belediyesi tarafından etkinliğe katılanlara bayrak, bere, atkı ve eldiven verildi. İlçe merkezi Gazi Süleyman Paşa Camii önünden start alan İlçe kaymakamı Ömer Kalaylı, belediye başkanı Hasan Akcan,Jandarma bölük komutanı  Mustafa Ünlütürk,İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Karakaya,Orman işletme müdürü Mustafa Çalışkan,Siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Sivil Toplum kuruluşlarının temsilcileri. Muhtarlar Derneği başkanı Bekir Durmuş ve Mahalle muhtarları,  Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 Gazi Süleyman Paşa Camii, Pazarköy Caddesi güzergahından devam eden Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü, Pazarköy Mahallesinde tamamlandı. Pazarköy Mahallesinde köylüler tarafından karşılandılar.

İstiklal Marşı ile başlayan Şehitleri anma programı, İlçe müftüsü tarafından tüm şehitler için yaptığı duanın ardından sona erdi.  Akyazı ilçe kaymakamı Ömer Kalaylı etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

 Alaattin ONUR

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları