HASTALARA MANEVİ DESTEK HİZMETİ6 Ocak 2017 - 11:20, Cuma

SAÜEAH’da hastalara moral, motivasyon ve manevi destek sağlamak amacıyla İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen Neşe Yıldırım ve Zeynep Merey göreve başladı. Manevi destek biriminin çalışmaları hastalar ve yakınları tarafından takdir topluyor.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde talep eden hastalara, hasta yakınları ve hastane personeline yönelik manevi konularda danışmanlık ve rehberlik hizmeti SAÜEA’da devam ediyor. 2015 yılında bir protokolle imza altına alınan hizmette içinde bulundukları şartlar göz önünde bulundurularak hastaların iyileştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla moral, motivasyon ve manevi destek sağlanıyor.

HASTALAR ZİYARET EDİLİYOR

Bu protokol kapsamında Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) bünyesinde manevi destek uzmanları Neşe Yıldırım ve Zeynep Merey hizmet vermeye başladı. Genel Sekreterlik Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Birimi Koordinatörü Uzman Aşkın Gürler ile Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciği Müdürü Barış Oğuz manevi destek ekibini hastanedeki odalarında ziyaret etti.   İşleyişle alakalı bilgi edinen Gürler ve Oğuz görevlilerle beraber hasta ziyareti gerçekleştirdi.

DESTEK MEMNUN ETTİ

Kardiyoloji servisinde uzun süredir tedavi gören Mustafa Kocaman isimli hastayla görüşen manevi destek uzmanları Neşe Yıldırım ve Zeynep Merey, hastaların bu birimin varlığından çok memnun olduğunu dile getirdi. Zaman içerisinde hastanenin tüm servislerini ziyaret edip ihtiyaç duyan hasta ve yakınlarıyla görüşmeler gerçekleştireceklerini belirten manevi destek ekibi, kendilerine duyulan ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları