YUNUS EMRE DİRİLİŞ MEYDANI YEŞİLLENİYOR4 Ocak 2017 - 11:41, Çarşamba

Yunus Emre Parkı olarak bilinen, yapılan düzenleme çalışmaları ile meydana dönüştürülerek Erenler İlçesinin ilk meydanı olma özelliğini kazanan ve FETÖ yanlısı hainlerin planladığı 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası Erenler Belediye Meclisinin aldığı kararla adı “Yunus Emre Diriliş Meydanı” olarak değiştirilen meydana Erenler Belediyesi tarafından yeni bir düzenleme çalışması yapılıyor.

İçerisinde; tuvalet, muhtarlık binası, kafeterya, 265 m² kauçuk zemin üzerine kurulan oyun grubu ve oturma bankları bulunan hem sportif hem de dinlenme amaçlı kullanılabilen meydanın içerisine Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 13 tane daha kavlan ağacı dikildi. Kalıcı ve daha yeşil bir meydan kazandırılması, ağaç ve bitkilerin kuruyup ölmemeleri için yeşilliklere sulama sisteminin yerleştirileceğini belirten yetkililer ayrıca ilaveten çeşitli süs bitkileri ile de meydandaki yeşilin çoğaltılacağını ifade ettiler.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları