SAVAŞA GİTTİKLERİ TOPRAKLARI GEZDİLER 3 Ocak 2017 - 11:05, Salı

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılarak savaşan ve gazilik unvanı alan Kıbrıs gazileri Valilik tarafından organize edilen Kıbrıs gezisine katıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Akyazı, Adapazarı, Erenler, Serdivan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının katkılarıyla düzenlenen program ile Kıbrıs gazileri ve eşlerinden oluşan 50 kişilik bir grupla Kıbrıs gezisi düzenlendi.Gezi programı kapsamında Kıbrıs’ta bulunan şehitlikler, müzeler, surlar ve savaşın gerçekleştiği diğer yerler ziyaret edildi.  Ziyaret sırasında Kıbrıs gazileri 42 yıl önce savaştıkları toprakları gezdiler ve duygu dolu anlar yaşadılar. 
 

TEŞEKKÜR
Geziye katılan gaziler adına, Sakarya Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir, memnuniyetlerini dile getirerek gezinin düzenlenmesinde emeği geçen Sakarya Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Akyazı, Adapazarı, Erenler, Serdivan SYDV yetkililerine teşekkür ederek “42 yıl önce barışı getirmek için çarpıştığımız cepheleri gezdik. Anılarımız tazelendi. O gün yaşanılanları eşlerimize anlattık. Bizim için maneviyatı açısından unutulmaz bir gezi oldu.” şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğrafları

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları