TA-Hİ-DER'DEN KUŞLAR İÇİN YEMLEME ÇALIŞMASI2 Ocak 2017 - 11:16, Pazartesi

Kuşların aç kalmaması için Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) tarafından yol kenarlarına, Yunuspaşa Camii çevresi, Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı ve Atatürk İlköğretim Okulu çevresine yem bırakıldı.

TA-Hİ-DER, Taraklı’da kar yağışının etkili olması üzerine kuşların aç kalmaması için harekete geçti. Yapılan çalışma ile yol kenarlarına, Yunuspaşa Camii çevresi, Kocabıyık Parkı ve okul çevresine yem bırakıldı.

Yoğun kar yağışı sebebiyle aç kalan kuşları doyurmak üzere belli zaman aralıkları ile yemleme çalışması yapacaklarını ifade eden TA-Hİ-DER üyesi Ali Bostanoğlu: "Kış mevsiminin en şiddetli günlerini yaşadığımız bugünlerde, bir lokma yiyecek için kapımızın önünde bekleyen bu minik dostlarımızı unutamazdık” dedi.

Genel bir farkındalık ve hayvanlara karşı duyarlılık oluşturmak amaçlı bu çalışmayı özellikle çocuklarla birlikte yürüttüklerinin altını çizen TA-Hİ-DER’li Emrah Bozkurt ise: “Kar örtüsü nedeni ile yiyecek bulmakta güçlük çeken kuşları ve diğer hayvanları; sokağımıza, bahçemize, balkonumuza bırakacağımız yumuşatılmış bayat ekmek, ekmek kırıntısı, buğday ve mısır gibi gıdalarla besleyebiliriz” dedi.

Murat DİRİ/Taraklı

Haberin Fotoğrafları

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları