KAN VER HAYAT KURTAR!27 Aralık 2016 - 15:36, Salı

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından ikincisi düzenlenen kan bağışı kampanyası SEAH’da başladı. Kampanyaya, hastane personelinin yanı sıra vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Her kan bağışının 3 kişinin hayatını kurtardığı ülkemizde, her 5 bağışçının 1 dakikalık kan ihtiyacını karşıladığı belirtilirken, Türkiye Kızıyayı Sakarya Kan Bağışı Merkezi ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından ikincisi düzenlenen kan bağışı kampanyası, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH)  Merkez Kampüsü’nde başladı.  SEAH’ın giriş katına bağış standı kurulurken, personel ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kan bağışı kampanyasına Tıbbi Hizmetler Başkan V. Opr. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkan V. Dr. Hasan Bektaş, SEAH Başhekim Yardımcıları Dr. Mehmet Durmuş ve Mehmet Kılıç, SAÜEAH Sağlık Bakın Hizmetleri Müdürü Ayla Bayar, Genel Sekreterlik Kan Bağışı Kampanyası Koordinatörü Uz. Ömer Karayel destek verdi. Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi Koordinatörü İlke Dölek ile Dr. Murat Göl, kan bağışı çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, kampanyanın ocak ayı içerisinde ilçeleri de kapsayarak Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki sağlık tesislerinde devam edeceği kaydetti.

 

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları