ANADOLU’NUN AKADEMİSİ’NDE DÖNEM SONU PANELİ27 Aralık 2016 - 15:15, Salı

Güz Dönemi akademik takviminin tamamlandığı Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde, Kültürel Çalışmalar öğrencileri dönem bitirme çalışmaları olan makalelerini Akademi Meydanı’nda icra etti.

Sunumlar Misafirlerle Paylaşıldı

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; yoğun katılımın olduğu programda gün boyunca 3 farklı oturumun gerçekleştiği ifade edilirken; oturumlarda toplam 10 panelistin Kültürel Çalışmalar alanında ve akademik formatta hazırladıkları sunumları meydanı dolduran misafirlerle paylaştıkları belirtildi. Sunumu gerçekleştiren akademi öğrencileri kendilerini dinlemeye gelen misafirlerin sorularını da cevapladı.

Farklı Başlıklar Ele Alındı

Küreselleşmenin Toplumsal Cinsiyete Etkisi’nden NATO ve Silahsızlanma’ya, Ahlak Felsefesi Üzerine Temel Kavramlar’dan Divan Şiiri’nde Musahiplik ve Patronaj’ a kadar farklı başlık altındaki konular panelistler tarafından enine boyuna ele alınarak sunumlar yapıldı.

Dönem boyunca Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde aldıkları eğitimlerin kendilerine yeni bakış açıları kazandırdığını belirten katılımcılar, bir sonraki dönemde de yine akademi bünyesinde yer almak istediklerini belirttiler.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları