KAMU HASTANELERİNDEN GÖÇMENLERE ÖZEL ÇALIŞMA14 Aralık 2016 - 10:25, Çarşamba

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği göçmenlere yönelik İngilizce ve Arapça içerikle Hasta Bakım Rehberi hazırladı. Hazırlanan rehber “Göçmenlerin Toplumsal Kabulü ve Sosyo Sağlık Entegrasyonu” konulu programda dağıtılacak.

Sakarya Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından “Göçmenlerin Toplumsal Kabulü ve Sosyo Sağlık Entegrasyonu” konulu program 16 Aralık Cuma günü saat 14.00’te Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılacak. Ülkemizde göçmenlerin toplum ve sağlık alanında entegrasyonuna yönelik ilk kez gerçekleşecek programda Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Aydın Aktay “Gömenlerin Sosyal Entegrasyonu” konusunda bilgiler sunarken, Kamu Hastaneleri Birliği tarafından “Yabancı hastalara ve göçmenlere sağlık hizmeti” konusunda bilgiler verilecek. Türkçe ve Arapça şarkıların seslendirileceği müzik dinleti ve göçmenlere özgü yöresel lezzetlerin ikramı ile kültürel kaynaşmanın da sağlanacağı programın ardından göçmenlere yönelik İngilizce ve Arapça içerikle hazırlanan Hasta Bakım Rehberi dağıtılacak.

UYARI: Kullanıcıların sitede beyan edeceği her türlü fikir ve düşünce tamamen kendi kişisel görüşüdür ve sadece kendisini bağlar. Yorumda yasal sorumluluk yorum yapan kişinin görüşleridir ve yorum yapan kişi yasal sorumludur. BİZİM SAKARYA GAZETESİ yapılan yorumlardan yasal sorumlu değildir.

Diğer Haberler


  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

Site İçi Arama 

 

altın fiyatları